Nowa kasa marki Posnet – ustal, jaka będzie

Kasa fiskalna Ponset Ergo i szalka ważąca

Ostatnio zastanawialiśmy się, czego potrzebują współcześni przedsiębiorcy (oprócz, rzecz jasna, wciąż rosnących zysków). Bo już dziś oferta branży fiskalnej jest szeroka i różnorodna. Zatem czego? Jeszcze wyższych parametrów? Jeszcze mniejszych konstrukcji? A może chodzi o funkcje? Zapewne ilu użytkowników technologii sprzedaży, tyle odpowiedzi…i właśnie to mógł być punkt wyjścia dla nowej kasy Posnet Ergo.

Dla wszystkich…

Z drugiej strony, pewne oczekiwania podatników są w jakiejś mierze ustandaryzowane. Często dotyczą one stopnia zaawansowania technologii handlowej. To, co zdecydowanie można powiedzieć o nowej kasie Ergo, to że ma reprezentować linię nowoczesnych, współczesnych urządzeń fiskalnych. A konkretnie: rejestrować kopię paragonów w formie elektronicznej, płynnie współpracować ze zintegrowaną szalką ważącą (sterowaną za pomocą klawiatury urządzenia fiskalnego), a także sprawnie wystawiać paragony, zawierające dowolną grafikę. Oczywiście, obsługę klienta mają też wspomóc klawisze funkcyjne, służące chociażby do zapisywania tzw. „szybkich sprzedaży”.

To nie wszystko – cechą charakterystyczną Ergo ma być również uniwersalizm rozwiązań, który przełoży się na wielozadaniowość i skuteczność kasy. Wysokiej jakości podzespoły tworzą w rzeczywistości niedużą konstrukcję, zamkniętą w solidnej obudowie – odpornej na wstrząsy, wilgoć czy wnikanie pyłu. Co więcej, nowy model marki Posnet posiada bardzo wydajny akumulator. Zatem Ergo ma stanowić idealne narzędzie pracy zarówno dla działalności stacjonarnych, jak i mobilnych. Z kasy powinni być też zadowoleni podatnicy przywiązujący wagę do jak najprostszej obsługi oraz ci, którzy wykonują swoje obowiązki w trudnych warunkach, zwykle niekorzystnych dla urządzeń fiskalnych.

…i każdego z osobna

Uniwersalizm – to określenie pojawiło się już przed chwilą, ale w kontekście tego urządzenia – ma znacznie większe znaczenie. Otóż, tak jak wspomnieliśmy, dałoby się ukuć określenie: „co przedsiębiorca, to obyczaj” – mimo pewnych standardów, łatwo wejść w sferę indywidualnych i odmiennych wymagań. Na konkretne pytania każdy podatnik odpowie inaczej. Jak wobec tego obronić ideę uniwersalności? Firma Posnet, tworząc model Ergo, postawiła nie na „cechy”, a na „możliwości”.

Kasa fiskalna posiada swoją, powiedzmy, wersję bazową. Charakteryzuje się ona wyżej wymienionymi rozwiązaniami, a dodatkowo zawiera popularny port komunikacyjny typu USB i obsługuje szufladę na pieniądze. Ale nawet wersja bazowa posiada kilka wariantów. Tak jest w przypadku bazy towarowej: przedsiębiorca, który decyduje się na ten model, może wybrać liczbę dostępnych pozycji: 4000, 6000 lub 8000 PLU. Nie inaczej jest z rodzajami zastosowanych interfejsów. Do dyspozycji użytkownika są 3 moduły rozszerzeń – a każdy z nich oferuje nieco inny zestaw portów i sposobów łączności bezprzewodowej.

I najciekawsze jest to…że to nie jest jeszcze najciekawsze. Przecież tego typu udogodnienia były już wprowadzane przy okazji różnych urządzeń fiskalnych. Jednak, to co łączyło te sytuacje, to ich jednorazowość. Przedsiębiorca znał – lub przewidywał – wymagania swojej firmy na teraz, na przyszłość, i zgodnie z nimi wybierał najlepsze rozwiązanie. Tymczasem innowacja modelu Ergo polega na tym, że raz podjęta decyzja nie musi być ostateczna. Jeżeli po zakupie kasy, na dalszym etapie prowadzenia działalności handlowej, podatnik uzna, że liczba pozycji towarowych jest niewystarczająca lub sytuacja wymaga zastosowania dodatkowych złączy – będzie mógł on doposażyć swój egzemplarz Ergo w brakujące elementy, podwyższyć jego parametry.

Co z tego wynika

Jednym słowem, firma Posnet stwarza większą swobodę w dostosowywaniu technologii sprzedaży do własnych potrzeb, pozwala na harmonijny rozwój oczekiwań, firmy i obsługującego ją urządzenia. To zdecydowany powiew świeżości, który w zasadzie nie posiada słabych punktów. No bo jak możemy narzekać na kasę fiskalną, skoro sami ustalamy, jaka ona będzie?

Jeśli jesteście zainteresowani kasą fiskalną Posnet Ergo albo macie pytania co do niektórych jej cech czy rozwiązań, szczegóły na temat tego urządzenia znajdziecie na stronie internetowej sklepu internetowego pckf.pl. Oczywiście, komentarze odnośnie artykułu – mile widziane.

2 Comments

  1. Sławek

    I bardzo dobrze, że powstała taka kasa! No bo skąd mam właśnie wiedzieć, czego konkretnie będę potrzebował za rok, 2 lata? Będę myślał nad tym modelem i jeśli go zakupię, to pewnie w wersji bazowej.

    Reply
  2. artur_ek

    czy ktoś ma już Ergo i jest w stanie potwierdzić, że jest tak wytrzymała, jak o niej mówią?

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *