TSC ML240P – drukarka etykiet do zadań specjalnych

TSC ML240P - przemysłowa drukarka etykiet

Drukarki etykiet służą do wystawiania konkretnych wydruków, na których mogą znajdować się nie tylko teksty czy grafiki, ale także kody kreskowe. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są różnego typu modele z tego segmentu urządzeń dla firm. Osobną grupę stanowią np. drukarki przemysłowe, które sprawdzają się znakomicie przy wysokonakładowym wydruku etykiet. A jednym z przykładów takiego urządzenia jest model ML240P marki TSC.

Warto pamiętać, że dostępne są 2 wersje tego urządzenia

Omawiając wspomnianą już drukarkę etykiet, warto na początku zaznaczyć, że urządzenie produkowane przez TSC występuje w 2 wariantach technologicznych. Model podstawowy, czyli ML240P, oferuje przede wszystkim pracę w rozdzielczości 203 dpi. Dostępna jest też jednak wersja ML340P, w przypadku której wspomniany parametr techniczny to aż 300 dpi. Różnica pomiędzy obydwiema drukarkami dotyczy też m.in. szybkości wystawiania etykiet. W pierwszym przypadku prędkość pracy urządzenia marki TSC wynosi 157 mm/s (ML240P), natomiast w drugim – 127 mm/s (ML340P). W dalszej części tekstu skupimy się jednak głównie na modelu podstawowym, jako na tym bardziej reprezentatywnym.

Co decyduje o tym, że mamy do czynienia z przemysłową drukarką etykiet?

Każda przemysłowa drukarka etykiet powinna cechować się konkretnym rozwiązaniami – zarówno technologicznymi, jak i konstrukcyjnymi. W szczególności dotyczy to możliwości pracy wysokonakładowej, czyli tego, że urządzenie jest w stanie każdego dnia, „bez zadyszki”, wystawiać dosłownie mnóstwo wydruków. Coś takiego z pewnością da się powiedzieć o funkcjonalnym modelu ML240P. Urządzenie marki TSC posiada bowiem wydajny i wytrzymały mechanizm drukujący, który może pracować zarówno w trybie termicznym, jak i termotransferowym. W rezultacie, model ML240P zapewnia też obsługę różnorodnych materiałów eksploatacyjnych. A wszystko to sprowadza się do opcji łatwego dostosowania rodzaju wydruków do bieżących potrzeb.

Co więcej, drukarka przemysłowa od TSC charakteryzuje się wykonaniem z dużą dbałością o detale. W przypadku obudowy modelu ML240P zastosowano wysokiej jakości materiały, które dodatkowo odznaczają się dobrym „spasowaniem” poszczególnych elementów konstrukcyjnych. A to z kolei przekłada się na staranne zabezpieczenie najważniejszych podzespołów urządzenia. W rezultacie, TSC ML240P poradzi sobie bez problemu nawet w trudniejszych warunkach pracy, jakie mogą panować np. w zakładzie przemysłowym, hurtowni, dużej hali magazynowej lub punkcie dystrybucji firmy logistycznej.

ML240P sprawdzi się doskonale w rozwiązaniu systemowym dla firmy

Niewątpliwym atutem drukarki przemysłowej TSC ML240P jest płynna współpraca z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy. Nie będzie to standardem w przypadku każdego modelu, więc tym bardziej warto podkreślać korzystne rozwiązania. A konkretnie fakt, że ML240P wyposażono w 3 różnorodne porty komunikacyjne – USB, RS-232 oraz Ethernet. Drukarka etykiet TSC może więc zostać z łatwością podłączona do firmowego komputera, np. terminala komputerowego lub laptopa. Urządzenie da się też „podpiąć” do sieci przewodowej LAN, która funkcjonuje w przedsiębiorstwie. To jednak nie wszystko…

W przypadku TSC ML240P dostępne są bowiem opcjonalne interfejsy komunikacyjne. Ten model można rozbudować zarówno o moduł Bluetooth, jak i Wi-Fi. Wówczas urządzenie zaoferuje też bezprzewodową współpracę z innymi elementami rozwiązania systemowego. Ponadto, przedsiębiorca, który zdecyduje się na wdrożenie tego modelu, zyska m.in. oprogramowanie od TSC (zgodne z systemami operacyjnymi Windows). Wspomniana aplikacja od producenta drukarki umożliwia np. łatwe tworzenie i modyfikowanie wzorów etykiet.

1 Comment

  1. michelinus

    poczytałem sobie o tym urządzeniu no i co… wygląda na to, że właśnie, ogólnie rzecz biorąc, takiej drukarki etykiet szukałem 🙂 dzięki!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *