Wirtualna kasa fiskalna iPOS Pocket już w sprzedaży!

Wirtualna kasa fiskalna iPOS Pocket

Polscy producenci technologii sprzedaży kojarzą się nam przede wszystkim z kasami i drukarkami rejestrującymi. W ostatnich latach do świadomości użytkowników i przedstawicieli branży fiskalnej przebijają się także kasoterminale, czyli urządzenia oferujące zarówno prowadzenie ewidencji i wystawianie paragonów, jak i przyjmowanie e-płatności. A kasy rejestrujące w postaci oprogramowania, nazywane również potocznie wirtualnymi? Takie rozwiązania to nadal novum na rynku. Dlatego warto rzucić okiem na iPOS Pocket – nową technologię od producenta kasoterminali.

Kasa wirtualna i terminal płatniczy w jednym

Kasy rejestrujące, które mają postać oprogramowania, mogą być wprowadzane na rynek już od ponad roku. W ostatnich miesiącach próżno jednak było szukać takich technologii sprzedaży. A już zwłaszcza u czołowych producentów kas, drukarek czy kasoterminali. Wprowadzenie na rynek wirtualnej kasy fiskalnej Pocket można więc uznać za ważną premierę. Może nawet za jedną z najważniejszych ostatnimi czasy. Tym bardziej, że rozwiązanie technologiczne od iPOS jest również kolejnym kasoterminalem polskiej marki. Kasa mająca postać oprogramowania została bowiem zainstalowana na kompaktowym terminalu płatniczym od Verifone. W rezultacie, iPOS Pocket gwarantuje nie tylko rejestrowanie obrotu, wystawianie paragonów fiskalnych i bezprzewodowe przesyłanie wymaganych informacji do CRK (Centralnego Repozytorium Kas). Ta kasa wirtualna pozwala również na przyjmowanie płatności elektronicznych, dokonywanych np. kartą lub smartfonem.

iPOS Pocket w rozwiązaniu systemowym dla gastronomii

Zgodnie z przepisami, kasy mające postać oprogramowania mogą być obecnie stosowane m.in. w firmach z branży gastronomicznej. Nie dziwi więc, że nowe rozwiązanie technologiczne od iPOS jest promowane właśnie jako ciekawa propozycja dla restauracji, baru, kawiarni czy food trucka. Tym bardziej, że kasa wirtualna Pocket może płynnie współpracować z innymi elementami systemu dla gastronomii. Co ciekawe, nie chodzi tutaj wyłącznie o komunikację z firmowym komputerem lub terminalem komputerowym. Kieszonkowa kasa wirtualna iPOS Pocket może też współpracować z innymi kasoterminalami tego producenta – modelami Smart oraz Smart+. Nowe rozwiązanie polskiej marki sprawdzi się wtedy idealnie jako uzupełnienie systemu i narzędzie pracy kelnerek i kelnerów, którzy przyjmują płatności i wystawiają paragony bezpośrednio przy stolikach w restauracji czy kawiarni. Co więcej, może być z powodzeniem wykorzystywane przy dostawie potraw do klientów lokalu gastronomicznego. Wirtualna kasa fiskalna iPOS Pocket jest bowiem w pełni mobilną technologią sprzedaży. Natomiast wspomniane wcześniej kasoterminale (Smart, Smart+) będą wtedy stanowiły centralny punkt sprzedaży w placówce.

Ważne podzespoły i cechy fizyczne urządzenia

Skoro kasa wirtualna iPOS jest zainstalowana na terminalu płatniczym marki Verifone, warto wspomnieć także o podzespołach oraz cechach fizycznych tego urządzenia. Model V240m, bo właśnie ten wykorzystano, wyróżnia się m.in. obecnością podświetlanej klawiatury i kolorowego ekranu dotykowego HVGA 3,5” z Corning® Gorilla® Glass. Kasoterminal z kasą wirtualną Pocket można więc obsługiwać na różne sposoby (w zależności od warunków pracy oraz wykonywanych obowiązków). Sam panel dotykowy sprawia jednak, że prowadzenie ewidencji i przyjmowanie płatności elektronicznych przypomina korzystanie ze smartfona.

Ponadto, Verifone V240m posiada np. wydajny, 32-bitowy procesor Cortex A9 RISC 600 MHz oraz mechanizm drukujący, który wystawia dokumenty (paragony fiskalne, faktury VAT) z prędkością aż 30 linii na sekundę. Ważną cechą całego rozwiązania technologicznego są również bardzo kompaktowe gabaryty. Rozbudowaną funkcjonalność udało się tu zmieścić w obudowie, której wymiary wynoszą zaledwie 163 x 75 x 53 mm (długość, szerokość, wysokość). Nie dziwi więc, że wirtualną kasę fiskalną iPOS Pocket, zgodnie z jej nazwą, określa się kieszonkową technologią sprzedaży. Codzienne przenoszenie i przewożenie tego urządzenia nie sprawia bowiem najmniejszych problemów.

1 Comment

  1. SergiusZ

    A już myślałem, że temat wirtualnych kas uległ „zamrożeniu” na dłuższy czas… a swoją drogą ten iPos Pocket prezentuje się całkiem sensownie, nie tylko pod względem gabarytów!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *