Mobilne kasy i drukarki fiskalne online – co warto o nich wiedzieć?

Mobilna drukarka fiskalna online od Posnet

Polscy podatnicy od lat mogą korzystać z urządzeń rejestrujących sprzedaż, które cechują się np. niewielkimi gabarytami oraz małą wagą. Wspomniane modele sprawdzają się m.in. w różnego typu działalnościach mobilnych, takich jak handel obwoźny czy świadczenie usług z dojazdem do klienta. Co ciekawe, przenośne urządzenia znajdziemy także wśród kas i drukarek fiskalnych online. Przy ich wdrożeniu w firmie trzeba jednak koniecznie pamiętać o wymogu współpracy z Centralnym Repozytorium Kas.

Co to znaczy, że kasa fiskalna online współpracuje z CRK?

Kasy fiskalne online pod względem designu mogą niekiedy bardzo przypominać modele starego typu, z kopią elektroniczną. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to zupełnie inne technologie sprzedaży. A różnica polega przede wszystkim na współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. W praktyce polega to na tym, że urządzenie online regularnie przesyła wymagane informacje do CRK. Transmitowanie dane dotyczą zaś m.in. rejestrowanego obrotu, zmian stawek VAT czy wykonywanych przeglądów technicznych.

Warto podkreślić, że wymóg współpracy z Centralnym Repozytorium Kas będzie miał ogromne znaczenie przy wdrażaniu urządzenia w działalności mobilnej. W takich okolicznościach zalecanym rozwiązaniem jest kasa lub drukarka fiskalna online, która obsługuje bezprzewodową transmisję danych. Zazwyczaj będzie to model z modułem komunikacyjnym Wi-Fi lub zupełnie niezależne urządzenie, które posiada modem GSM i kartę SIM.

Rozwiązania dostosowane do sprzedaży mobilnej

Niewielkie gabaryty i mała waga to nie wszystkie rozwiązania, jakie będą miały znaczenie przy wyborze kasy lub drukarki fiskalnej online do mobilnej działalności gospodarczej. Istotne okaże się też np. długie działanie na zasilaniu akumulatorowym. Ponadto, niektóre modele, przeznaczone właśnie do pracy „w terenie”, oferują zarówno naładowanie swojej baterii bezpośrednio z instalacji samochodowej, jak i zastosowanie zapasowego ogniwa zasilającego. W rezultacie, decydując się na przenośną kasę lub drukarkę online, przedsiębiorca zyskuje funkcjonalność, dzięki której praca mobilna nie będzie wiązała się z obawami o brak dostępu do zewnętrznego źródła energii. A warto też wspomnieć o wzmocnionych i uszczelnionych konstrukcjach omawianych urządzeń oraz o możliwości zastosowania przydatnych akcesoriów, np. pokrowca lub etui.

Inne cechy przenośnych urządzeń rejestrujących

Mobilna kasa lub drukarka fiskalna online, podobnie jak każde inne urządzenie rejestrujące, powinna zostać dostosowana do potrzeb firmy także pod względem parametrów technicznych. W szczególności istotne jest wybranie modelu z odpowiednią bazą towarową. Liczba programowalnych produktów bądź usług powinna być dostosowana do wielkości oferowanego asortymentu. Co więcej, myśląc o systemie sprzedaży, należy koniecznie uwzględnić interfejsy komunikacyjne (a w przypadku drukarek fiskalnych również protokoły). To właśnie one zapewniają współpracę z innymi elementami całego rozwiązania technologicznego dla firmy, np. z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, terminalem płatniczym, wagą elektroniczną i szufladą kasjerską.

1 Comment

  1. jarek

    ja sam korzystam z kasy nano online i faktycznie to nie tylko funkcjonalne ale i wygodne poreczne urzadzenie idealne do pracy w podrozy

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *