Wagi Digi – doskonały wybór dla Twojego biznesu

Wagi elektroniczne Digi - DS-782, SM-100 CS, DS-781

Kontynuujemy nasz przegląd urządzeń peryferyjnych. Ostatnio zajęliśmy się skanerami kodów kreskowych spod szyldu Datalogic. Kolejnym rodzajem technologii sprzedaży, który postanowiliśmy wziąć pod lupę, to – wagi elektroniczne. Co w rzeczywistości o nich wiemy? Jakie funkcje potrafią zawierać? I czy każda waga nadaje się do każdego typu przedsiębiorstwa?

Jeśli chodzi o wagi elektroniczne, wygląda to podobnie jak w przypadku czytników kodów – mamy do czynienia z wieloma modelami, różniącymi się pod względem wielkości i konstrukcji, dostępnych funkcji oraz przeznaczenia. I tak jak przy poprzednim wpisie, wybraliśmy jedną markę, która prezentuje pewien przekrój występujących na rynku rozwiązań. A więc – pora na wagi firmy Digi.

Digi DS-676DR

To, co szczególne we wszystkich wagach elektronicznych, to liczba i rodzaj zakresów, w jakich one pracują. Model DS-676DR występuje dodatkowo w 2 wariantach urządzeń dwuzakresowych (pierwszy – do 3 kg z dokładnością do 1 g i od 3 do 6 kg z dokładnością do 2g oraz drugi – do 6 kg z dokładnością do 2 g i od 6 do 15 kg z dokładnością do 5 g). Dane te pozwalają przedsiębiorcy uzyskać informacje dotyczące precyzji pomiaru masy, a co za tym idzie – wyboru najlepszego rozwiązania dla własnej firmy. Waga ta posiada też wysokokontrastowy ekran LCD, na którym pojawia się masa sprzedawanych produktów. Jego cechą charakterystyczną jest opcja ustalenia limitu czasu, po jakim nieużywany wyświetlacz automatycznie wyłączy się, zaoszczędzając w ten sposób energię. Przy tej okazji warto wspomnieć, że urządzenie może być zasilane sieciowo lub przy użyciu wbudowanego akumulatora.

Digi DS-781

Przede wszystkim, waga ta jest dostępna w 2 wersjach konstrukcyjnych: płaskiej lub z wysięgnikiem i dodatkowym wyświetlaczem, zwiększającym komfort obsługi klienta. DS.-781, o górnej granicy 15 kg lub 30 kg (w zależności od decyzji użytkownika), funkcjonuje w 2 zakresach. W tym modelu zastosowano popularne złącze komunikacyjne RS-232, za pomocą którego płynnie współpracuje z kasą rejestrującą. Zresztą, waga posiada opcję dobrze znaną z urządzeń fiskalnych: wbudowana, obszerna klawiatura zawiera przyciski funkcyjne, umożliwiające zaprogramowanie własnych skrótów. Dzięki nim mamy szansę jeszcze bardziej usprawnić przebieg transakcji. Dodać należy, że szalka ważąca, wykonana ze stali nierdzewnej, działa również przy niższych temperaturach (do -10 stopni Celsjusza).

Digi SM-100 CS

Przechodzimy do nieco innego urządzenia, czyli elektronicznej wagi etykietującej. Czym się wyróżnia? Oprócz pomiaru masy wybranych produktów, drukuje też etykiety i paragony. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się w rozbudowanych punktach handlowych o szerokim, wymagającym ważenia asortymencie. Wobec dużego natężenia ruchu, urządzenia samoobsługowe odciążają stanowiska kasowe. SM-100 CS umożliwia zdefiniowanie 9000 pozycji towarowych oraz oferuje dostęp do 16 standardowych i 99 definiowalnych formatów etykiet. Pozwala też na wybór wyświetlacza, który ułatwi pozyskanie informacji podczas ważenia i etykietowania produktów przez klientów (ekran segmentowy lub graficzny). Co więcej, producenci wyposażyli ten model w interfejsy Ethernet i RS-232, ale przedsiębiorca uzyska też, na zamówienie, urządzenie z opcją łączności bezprzewodowej.

Digi DS-560

Jeszcze inny rodzaj – tym razem elektroniczna waga platformowa. Jak sama nazwa wskazuje, posiada dość obszerną powierzchnię, służącą do pomiaru masy zdecydowanie cięższych i większych produktów. W związku z tym, doskonale sprawdza się w rozbudowanych przedsiębiorstwach, magazynach czy hurtowniach. Urządzenie działa w 2 zakresach, a także umożliwia wybór jednej z 2 wersji konstrukcyjnych, różniących się pod względem rozmiarów. Niemniej, waga posiada umieszczony na wysięgniku ekran w technologii LED, który automatycznie wyłącza się po ustalonym przez nas czasie, gdy nie jest używany. Warto również wspomnieć, że urządzenie może być zasilane sieciowo lub przy pomocy zainstalowanego akumulatora.

Digi SM-5000BS

Na koniec model wyjątkowy, czyli multimedialna waga elektroniczna, która nie tylko oferuje różne, praktyczne rozwiązania, ale też podwyższa atrakcyjność punktu handlowego i świadczonych usług. A to za sprawą kolorowego ekranu dotykowego (12,1”), umożliwiającego konfigurację rozmiaru wyświetlanych ikon i wykorzystanie w zasadzie nieograniczoną ilość przycisków, przypisanych do poszczególnych towarów. Ponadto, podobnie jak jedna z poprzednich, waga ta pozwala na wydruk etykiet i paragonów. Przedsiębiorca ma do dyspozycji do wielu formatów etykiet, na których będą znajdować się szczegóły dotyczące wybranych produktów (takich jak nazwa, masa, cena za kilogram, daty produktu, sprzedaży i zdatności do spożycia, kwota należna, kod kreskowy itp.). Tymczasem współpracę z innymi urządzeniami usprawniają złącza Ethernet, RS-232, USB oraz klawiaturowe.

 

Nie będzie nowością, jeśli powiemy, że tu również o wyborze najlepszego rozwiązania technologicznego decyduje natura działalności handlowej. To wymagania, które stawiają nasze firmy, decydują, czy dane urządzenia okażą się praktyczne i czy zapewnią wysoką efektywność sprzedaży. Jeśli nie macie jeszcze pewności, możecie zajrzeć na tę stronę, aby zyskać więcej informacji o przytoczonych wyżej przykładach lub poznać inne modele marki Digi.

1 Comment

  1. olaFF

    Ja osobiście posiadam model Digi SM-100 CS i jestem bardzo zadowolony. Jeśli czyjś biznes wymaga wagi etykietującej, to mogę śmiało polecić.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *