Obsługa współczesnych kas fiskalnych

W dzisiejszych czasach kasy fiskalne stają się coraz prostsze i wygodniejsze w obsłudze. A na pewno nie przypominają już urządzeń, które były dostępne 10 czy 15 lat temu. I nie chodzi tutaj jedynie o wygląd czy gabaryty poszczególnych modeli. Znacznie ważniejsze jest to, jak wiele udogodnień można obecnie znaleźć w kasach fiskalnych dostępnych na polskim rynku.

Ekrany w kasach fiskalnych

Za sprawą współczesnych urządzeń rejestrujących, zarówno kasjer, jak i klienci firmy, mają stały dostęp do czytelnych informacji o przebiegu transakcji. Ekrany stosowane w kasach fiskalnych są oczywiście różne (w zależności od danego modelu). Niemniej, większość urządzeń posiada czytelne i podświetlane wyświetlacze.

Osobną kwestią jest to, że od pewnego czasu branża fiskalna przyswaja technologię ekranów dotykowych. I co najważniejsze, mowa tutaj o solidnie wykonanych i funkcjonalnych panelach. Sami jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ten trend. Czy za 10 lat kasy fiskalne z ekranami dotykowymi będą przeważały w dystrybucji? Czas pokaże 😉

Klawiatury z przyciskami funkcyjnymi

Klawiatura jest tym elementem kasy fiskalnej, którego używa się zdecydowanie najczęściej (obok ekranu). Na jakie udogodnienia można liczyć w tej kwestii? Przede wszystkim na opcję programowania klawiszy funkcyjnych. W największym skrócie, polega to na przypisywaniu popularnych produktów bądź usług do konkretnych przycisków. Później są one (elementy asortymentu) wywoływane po 1 kliknięciu w skrót klawiszowy (w trybie szybkiej sprzedaży).

Warto także podkreślić, że w części modeli stosuje się klawiatury odporne na zabrudzenia czy zalania. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem urządzenia.

Łatwy montaż rolki papieru

Kolejnym ogniwem kas fiskalnych, który z pewnością uległ zmianie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, jest mechanizm drukujący. I oczywiście jest to zmiana na plus… Pomijając fakt, że spora grupa urządzeń zapewnia szybkie wystawianie paragonów, znacznie uprościła się także wymiana rolki papieru termicznego. Duża w tym zasługa wprowadzenia modułu elektronicznej kopii paragonów. W urządzeniach z tą technologią za każdym razem używana jest tylko 1 rolka. W kasach drukujących kopię paragonów, instalacja materiałów eksploatacyjnych też nie jest trudna 😉

 

Jeżeli przychodzą Wam do głowy jeszcze inne pomysły, które potwierdzałyby komfort obsługi współczesnych kas fiskalnych, wspomnijcie o nich koniecznie w komentarzach!

1 Comment

  1. arkadiusz_te

    może to trochę inna kwestia, ale dla mnie najfajniejszym takim udogodnieniem jest duża różnorodność dostępnych interfejsów 🙂 ale fakt, nie w każdej firmie jest to niezbędne do sprawnej pracy

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *