Novitus Sento Online – najważniejsze funkcje i parametry nowej kasy

Novitus Sento Online - funkcje i parametry

Rodzina kas rejestrujących Novitus Sento jest doskonale kojarzona nie tylko przez przedstawicieli branży fiskalnej, ale także przez przedsiębiorców i ich pracowników, czyli użytkowników technologii sprzedaży. Urządzenia z tej linii produktowej są bowiem od wielu lat dostępne na polskim rynku. A niedawno dołączył do nich nowy model marki Novitus. Sprawdźmy więc, jakimi parametrami i funkcjami charakteryzuje się kasa fiskalna Sento Online…

Z jeszcze większą bazą towarową

Urządzenia zaliczane do rodziny Novitus Sento przez wiele lat były uznawane za kasy fiskalne tzw. średniego segmentu. W praktyce chodziło o to, że znajdowały zastosowanie nawet w nieco większych działalnościach gospodarczych, oferujących np. szeroki zakres produktów lub usług. Nie zaliczano ich jednak do systemowych kas fiskalnych. W przypadku Novitus Sento Online powinno się to zmienić. To urządzenie rejestrujące zapewnia bowiem zaprogramowanie nawet 50 000 pozycji w bazie PLU. Ponadto, kasa marki Novitus umożliwia zdefiniowanie uprawnień 32 kasjerów oraz skonfigurowanie maksymalnie 100 grup towarowych.

Wybór sposobu transmisji danych do CRK

Novitus Sento Online to kasa fiskalna… online. Mowa więc o urządzeniu rejestrującym nowego typu, które gwarantuje m.in. współpracę z terminalami płatniczymi oraz przechowywanie ważnych danych w pamięci chronionej. Istotną funkcjonalnością modelu Sento Online jest również transmitowanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto, urządzenie zapewnia w tej kwestii sporą wariantywność. Przedsiębiorca może bowiem zdecydować, w jaki sposób Sento Online prześle niezbędne dane do CRK – przez Ethernet, Wi-Fi lub przy użyciu modemu GSM. Dostępna jest więc nie tylko przewodowa, ale także bezprzewodowa współpraca z serwerami Centralnego Repozytorium Kas.

Współpraca z wieloma urządzeniami peryferyjnymi

Po wdrożeniu Novitus Sento Online będzie można liczyć na to, że kasa doskonale poradzi sobie podczas współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Do dyspozycji użytkownika są tu różnorodne złącza komunikacyjne (USB, RS-232, Ethernet) oraz opcjonalne interfejsy, w tym moduł Bluetooth. Kasa fiskalna online marki Novitus jest kompatybilna zarówno z terminalami płatniczymi czy komputerami (stacjonarnymi, laptopami, POS-ami), jak i wagami elektronicznymi, czytnikami kodów kreskowych, szufladami na pieniądze czy drukarkami bonowymi. Model Sento Online odnajdzie się więc nawet w rozbudowanych systemach sprzedaży.

Wydajne podzespoły i wytrzymały mechanizm drukujący

W codziennym prowadzeniu ewidencji przy zastosowaniu Sento Online istotne z pewnością okaże się to, że kasa fiskalna marki Novitus została wyposażona w wydajne podzespoły. Zastosowano w niej m.in. procesor 524 MHz, 256 MB pamięci RAM i 4 096 pamięci Flash. Taka konfiguracja sprawia, że Novitus Sento Online błyskawicznie wykonuje zadania związane z rejestrowaniem obrotu. Co więcej, w urządzeniu znalazł się wytrzymały i przyjazny w obsłudze mechanizm drukujący Fujitsu FTP-628. Zapewnia on nie tylko szybki wydruk dokumentów i łatwą wymianę rolki papieru termicznego, ale także wystawienie paragonu fiskalnego np. z NIP-em klienta.

 

Zachęcamy do zapoznania się z obszernym opisem nowej kasy fiskalnej:

Novitus Sento Online – szczegółowe informacje

1 Comment

  1. Arto42

    Nie dziwi mnie doprowadzenie Sento do stanu online. Na serio dobre urządzenie rejestrujące, którego mocną stroną zawsze była komunikacja z peryferiami. Sam mogę śmiało polecić bo używam Sento do pracy.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *