Mała kasa Posnet, którą warto doceniać nie tylko za kompaktowe gabaryty

Niewielka kasa fiskalna Mobile HS EJ

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ jest najczęściej chwalona za swoje niewielkie wymiary. Od wielu lat wspomniane urządzenie rejestrujące cieszy się nawet opinią jednego z najmniejszych i najlżejszych na polskim rynku technologii sprzedaży. Ten model warto jednak doceniać nie tylko za przyjazne rozwiązania konstrukcyjne. Kasa Mobile HS EJ posiada również funkcjonalności, które wpływają na szybkość i łatwość prowadzenia ewidencji.

Kopia elektroniczna i szybki wydruk

Połączenie 2 rozwiązań technicznych – jednorolkowego mechanizmu drukującego i modułu elektronicznej kopii paragonów – jest już doskonale znale wielu polskim przedsiębiorców. Na przykładzie Mobile HS EJ warto jednak przypomnieć, co zyskują podatnicy, którzy wdrożą taką kasę fiskalną. Po pierwsze, urządzenia z kopią elektroniczną zużywają mniej papieru niż modele wyposażone w mechanizm dwurolkowy. Wynika to z faktu, że wspomniany materiał eksploatacyjny jest wykorzystywany do wydruku paragonów dla klientów oraz dokumentów firmowych, tzn. raportów dobowych i miesięcznych. Po drugie, technologia tego typu wpływa na automatyzację codziennej pracy. Użytkownik nie musi pamiętać o tym, aby schować zadrukowaną rolkę z kopią paragonów w sterylnym miejscu, które zapewni czytelność danych nawet po wielu latach. Po trzecie, archiwizowanie dokumentów w formie cyfrowej jest zwyczajnie bezpieczniejsze. Tym bardziej, że elektroniczną kopię paragonów można w każdym momencie zapisać na innym nośniku danych.

Mała kasa z 4 000 PLU

Ta kasa fiskalna z rodziny Posnet Mobile sprawdzi się przede wszystkim w firmach, które oferują mniejszy asortyment towarów lub usług. Urządzenie umożliwia bowiem skonfigurowanie maksymalnie 4 000 pozycji w bazie PLU. Warto jednak podkreślić, że jeśli weźmiemy pod uwagę parametry podobnych, równie kompaktowych kas rejestrujących, Mobile HS EJ wypada tutaj naprawdę nieźle. Ponadto, wszystkie zdefiniowane produkty i usługi mogą mieć nazwy o długości do 40 znaków. Kasa fiskalna Posnet pozwala więc użytkownik na precyzyjne zaprogramowanie poszczególnych elementów asortymentu. Dodajmy też, że wśród funkcji tego modelu znajduje się m.in. zdefiniowanie do 16 grup towarowych czy 8 rabatów/narzutów.

Inne ważne parametry Mobile HS EJ

Co jeszcze powinno zwrócić uwagę podatników, którzy zastanawiają się nad zainstalowaniem akurat tej kasy fiskalnej? Posnet Mobile HS EJ posiada kilka naprawdę praktycznych rozwiązań. Dużym wsparciem dla przedsiębiorców może okazać się np. to, że w tej kasie rejestrującej da się skonfigurować przypomnienie o konieczności wykonania raportu dobowego. A to bardzo ważny obowiązek każdego podatnika, który prowadzi ewidencję sprzedaży przy użyciu urządzenia fiskalnego. Dodatkowo, kasa marki Posnet posiada kilka rozwiązań wspomagających pracę mobilną. Model Mobile HS EJ wyposażono w wydajny akumulator wewnętrzny, który, przy pełnym naładowaniu, zagwarantuje wydruk nawet 50 000 wierszy na paragonach fiskalnych. To urządzenie można też zasilać bezpośrednio z instalacji samochodowej.

1 Comment

  1. Kratek

    Wciąż pojawiają się nowe modele, a zarówno kasa Posnet Mobile HS EJ, jak i drukarka Temo HS EJ, nadal na topie

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *