Jakie tak naprawdę są kasy fiskalne popularnej marki Novitus?

Novitus - innowacyjne i różnorodne kasy rejestrujące

W zasadzie każdy rodzaj technologii ma swoje „topowe marki”, które dyktują trendy w kolejnych rozwiązaniach, zaś urządzenia tych firm od lat cieszą się uznaniem i zaufaniem użytkowników. Nie inaczej jest z branżą fiskalną. Wśród producentów oferujących kasy fiskalne o wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności oraz wydajności z pewnością znajduje się Novitus. Dlaczego? Najłatwiej przedstawić te atuty na 3 konkretnych przykładach.

Wytrzymałe i przyjazne w obsłudze

Choć pojęcie komfortu użytkowania nie zawęża się do segmentu kas zaliczanych jako mobilne, to jednak po nich najlepiej widać cechy, które służą wygodnej obsłudze technologii sprzedaży. Do tego typu urządzeń należy również Nano E – model, który zyskał ogromną popularność wśród polskich przedsiębiorców. Potwierdzają to liczne, zdobyte przez kasę wyróżnienia: godło Innowacja roku 2011, „Przebój FMCG 2013” (magazyn „Życie Handlowe”), nagrodę laureata XXII odsłony konkursu „Teraz Polska” czy nawet uznanie podczas XVIII edycji konkursu „Dobry Wzór” (w tym ostatnim drukarka fiskalna Deon E, o takim samym designie co Nano E, zdobyła pierwszą nagrodę). Z tych osiągnięć, a także niesłabnącego uznania użytkowników, wynika jasno, że atuty opisywanego urządzenia nie tylko dotyczą różnych aspektów – zarówno funkcjonalności, jak i wzornictwa – ale również nie tracą na upływających latach.

Nano E - kasa rejestrująca marki Novitus

Wszystko za sprawą dość optymalnego połączenia praktycznych rozwiązań. Nano E posiada kompaktową, ergonomiczną i lekką konstrukcję (a przy tym elegancką i dostępną w 2 wariantach kolorystycznych), co jest typowe właśnie dla modeli modelów mobilnych. Kasa zapewnia wygodę użytkowania w terenie, a także przechowywania i przenoszenia. Tym bardziej, że – podobnie jak wiele innych, przenośnych urządzeń fiskalnych – pozostaje wytrzymała na częsty transport oraz pracę w zmiennych warunkach. Warto przy tej okazji powiedzieć o intuicyjnej klawiaturze z silikonową nakładką, zapewniającą odporność na zalania i uszkodzenia mechaniczne. Co poza tym? Elektroniczna kopia paragonów, wydajny akumulator, złącza USB i RS-232 do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, a także prosta instalacja materiałów eksploatacyjnych, wydruk grafik na paragonach oraz nocny tryb działania ekranu. Jednym słowem, ciekawy zestaw funkcjonalności, który sprawdza się zresztą nie tylko w działalnościach mobilnych.

Wydajne i wielofunkcyjne

Skoro była już mowa o opcji dla handlu i usług mobilnych, powinien pojawić się też przykład kasy systemowej, zdolnej odpowiedzieć na potrzeby działalności stacjonarnej – także tej z pokaźnym asortymentem, sporym natężeniem ruchu i rozbudowanym systemem sprzedaży. Dla podobnych sytuacji został również stworzony model Soleo LAN E. To duża kasa fiskalna, zdecydowanie przeznaczona do umieszczenia na stałym stanowisku pracy. Jednocześnie, nie oznacza to rozstania z przyjazną obsługą czy eleganckim designem. A czym konkretnie dysponuje ten model marki Novitus?

Soleo LAN E - kasa rejestrująca marki Novitus

Pomijając już zapis kopii paragonów w formie elektronicznej i opcję konfiguracji do 32 profilów operatorów urządzenia, należałoby z pewnością wspomnieć o znacznie pojemniejszej bazie towarowej, niż w typowych kasach fiskalnych. Mówimy tu o parametrach rzędu nawet 20 000 PLU. Ponadto, Soleo LAN E posiada obszerną, intuicyjną klawiaturę, pozwalającą zaprogramować aż 108 własnych skrótów. Można za pomocą ich wywoływać wybrane funkcje urządzenia lub pozycje z bazy towarowej. Dzięki temu zarówno przebieg transakcji, jak i wykonywanie konkretnych obowiązków, ulega znacznemu usprawnieniu. Soleo LAN E świetnie też sprawdza się, jeśli chodzi o współpracę z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak skaner kodów czy waga elektroniczna. Co więcej – jak zresztą sama nazwa wskazuje – posiada interfejs typu Ethernet, pozwalający podłączyć kasę do komputerowej sieci LAN i tym samym uzyskać bardzo szybki i stabilny sposób przesyłania danych.

Innowacyjne i zaskakujące

Wielu przedsiębiorców ma szczególne wymagania względem technologii sprzedaży. Oczekuje nie tylko atrakcyjnych parametrów, ale także naprawdę nowoczesnych rozwiązań. Odpowiedzią na tego typu potrzeby może być model Next, stanowiący szczególny rodzaj kasy fiskalnej. Czym jest w stanie zaskoczyć współczesnych użytkowników?

Novitus Next - kasa rejestrująca z tabletem

Zacznijmy od tego, że w przypadku tej technologii sprzedaży doszło do niespotykanej wcześniej integracji urządzeń: połączenia kasy fiskalnej i tabletu. W rezultacie, model Next, oprócz rejestrowania obrotu i szeregu funkcji, związanych z tym procesem, oferuje takie opcje, jak kalkulator, kalendarz oraz możliwość przeglądania grafik, internetu czy wiadomości zgromadzonych na koncie poczty elektronicznej. Oczywiście, zapewnia też niezwykłą wygodę obsługi – to za sprawą ekranu znakomicie reagującego na dotyk, oraz interfejsu, który jesteśmy w stanie skonfigurować wedle naszego uznania (mowa np. o liczbie, kolorze i funkcjach wyświetlanych na panelu przycisków). Dodać należy, że poza tym rozwiązaniem, w modelu marki Novitus znajduje się również zwykła klawiatura. Co poza tym? Kasa fiskalna pracuje w oparciu o system Android i nowoczesne oprogramowanie do zarządzania. Ponadto, dzięki specjalnej aplikacji NoviCloud, umożliwia przechowywanie w chmurze cennych danych (np. elektronicznej kopii paragonów). Oprócz różnorodnych standardów komunikacyjnych, nowoczesnego designu (występującego w 2 kolorach) oraz wydajnych podzespołów, warto na koniec dodać jeszcze jedną, ciekawą właściwość: obsługę dowolnej liczby PLU. To dość znaczący krok na przód, znoszący bariery w niezmiernie ważnym aspekcie prowadzenia działalności handlowej – czyli dotyczącym szerokości oferty czy zasobności asortymentu.

W efekcie, 3 opisane przez nas przykłady dobitnie dowodzą, że Novitus to różnorodne i innowacyjne kasy fiskalne. Inne urządzenia tego producenta również to potwierdzają i sprawiają, że popularność technologii sprzedaży tej marki nie jest niczym zaskakującym.

1 Comment

  1. N0RB3RT

    Jakie? Dobre są kasy Novitus! Wiem, bo posiadam jedną 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *