Trio, Temo i Thermal – jak pracuje się z drukarkami fiskalnymi Posnet?

Producenci reprezentujący rynek fiskalny starają się dziś dostosować swoją ofertę do potrzeb różnych przedsiębiorstw. Tak, aby każdy podatnik mógł znaleźć urządzenie, które spełni oczekiwania jego firmy. Natomiast potwierdzenia tej tezy nie trzeba długo szukać. Wystarczy zapoznać się z drukarkami rejestrującymi polskiej marki – Posnet – aby zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo zróżnicowane są poszczególne modele.

Co wiemy o drukarkach fiskalnych?

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych urządzeń, warto najpierw przypomnieć definicję całej grupy. Pamiętajmy bowiem, że drukarki fiskalne, w odróżnieniu od kas, nie mogą działać w firmie samodzielnie. Do wykorzystania możliwości tych modeli niezbędny jest komputer lub terminal komputerowy – z zainstalowanym oprogramowaniem sprzedażowym. Taka zależność ma zaś duży wpływ na to, jakie parametry i funkcje oferują współczesne drukarki fiskalne. Także te produkowane przez Posnet.

Model Trio

Ta drukarka fiskalna, pomimo kompaktowej i lekkiej konstrukcji, bez problemu odnajduje się nawet w bardzo rozbudowanym systemie sprzedaży. Co prawda w wersji podstawowej Posnet Trio mamy do czynienia jedynie z portem komunikacyjnym USB, ale w urządzeniu można zastosować także inne standardy wymiany danych – RS-232, złącze szuflady na pieniądze oraz moduł Bluetooth. Dzięki temu drukarka oferuje płynną wymianę danych z resztą rozwiązania systemowego, które będzie wdrożone w firmie.

Co jeszcze wyróżnia Posnet Trio? Przede wszystkim to, że drukarkę można wyposażyć w specjalny uchwyt – montowany na górnej części obudowy. Natomiast we wspomnianym uchwycie da się umieścić tablet. Połączenie obydwu urządzeń wiąże się z wieloma korzyściami. W prosty sposób można bowiem stworzyć technologię typu POS, która nie tylko zajmie niewiele miejsca na stanowisku pracy, ale także zagwarantuje szybkie wykonywanie obowiązków. Ponadto, drukarka marki Posnet jest zgodna z różnymi systemami operacyjnymi: Windows, iOS oraz Linux.

Dodatkowe informacje: http://www.posnet-trio.com/

Model Temo HS EJ

O tej drukarce fiskalnej można najczęściej przeczytać, że jest najmniejszym i najlżejszym urządzeniem tego typu na rynku. I nie są to opinie przesadzone lub zmyślone. Gabaryty Posnet Temo HS EJ są wręcz tak małe, że model ten można przenosić nawet w… kieszeni. Niemniej, aby skutecznie zabezpieczyć urządzenie, zwłaszcza w przypadku handlu mobilnego, zalecamy zastosowanie specjalnego pokrowca.

Kompaktowa konstrukcja nie jest jedyną zaletą Temo HS EJ. Drukarka posiada również szybki i prosty w obsłudze mechanizm drukujący, wydajny akumulator oraz moduł elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. Ponadto, nie zapominajmy o tym, że także to urządzenie może współpracować z rozbudowaną bazą PLU. W gronie drukarek nie jest to najwyższy wynik, lecz 100 000 produktów i usług to nadal dużo.

Dodatkowe informacje: http://www.posnet-temo.pl/

Modele z rodziny Thermal

Osobne omówienie każdego modelu z rodziny Posnet Thermal to z pewnością temat na oddzielny wpis. W grupie tej znajduje się bowiem aż 7 urządzeń – o zróżnicowanych parametrach, gabarytach, wersjach konstrukcyjnych oraz funkcjach. Jednakże, skoro już piszemy o drukarkach fiskalnych Posnet, trudno w ogóle nie wspomnieć o tak popularnych modelach. Przecież od lat wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na urządzenia z rodziny Thermal. Natomiast z ich opinii jednoznacznie wynika, iż są to naprawdę niezawodne drukarki rejestrujące. Ponadto, większość tych modeli zapewnia korzystanie z wyjątkowo praktycznych opcji, np. modułu elektronicznej kopii paragonów.

Dodatkowe informacje: http://www.posnet-thermal.pl/

1 Comment

  1. Oti

    Do mnie najbardziej trafia Temo HS EJ, co nie zmienia faktu, że wszystkie przytoczone przykłady są ciekawe i rzeczywiście – trafiają w zapotrzebowania naprawdę szerokiego grona działalności.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *