Niby mała, ale z kopią elektroniczną i dużą bazą PLU – Elzab Zeta

Zalety drukarki fiskalnej Elzab Zeta

Stacjonarna drukarka fiskalna również może się charakteryzować kompaktowymi gabarytami. Idealnym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest model Zeta, produkowany od jakiegoś czasu przez Elzab. I co najważniejsze, niewielkie gabaryty drukarki rejestrującej nie muszą wcale wpływać na niższe parametry techniczne. Wspomniana przed chwilą Zeta to model, który obsłuży nawet do 300 000 pozycji towarowych w bazie PLU.

Co zapewnia cyfrowa kopia paragonów?

Zgadliście ? główną bohaterką tego wpisu będzie Elzab Zeta, czyli niewielka drukarka fiskalna polskiego producenta technologii sprzedaży. A kluczowym ogniwem tego urządzenia jest moduł elektronicznej kopii paragonów. To dzięki niemu Zeta zapisuje istotne dane firmowe w formie cyfrowej – na karcie pamięci microSD o pojemności GB. Co więcej, wspomniane rozwiązanie techniczne wpływa na to, że drukarka marki Elzab zużywa mniej materiałów eksploatacyjnych. W przypadku tego modelu trzeba jednorazowo stosować tylko 1 rolkę papieru termicznego (o szerokości 57 mm i maksymalnej długości nawet 60 metrów). Warto też wspomnieć o tym, że drukarka fiskalna Zeta pozwala na dodatkowe zabezpieczenie dokumentacji. Backup elektronicznej kopii paragonów można stworzyć zarówno na dysku twardym komputera, jak i innym nośniku danych, np. płycie DVD.

Działanie w systemie sprzedaży

Z przymrużeniem oka można napisać, że działanie w systemie sprzedaży Zeta ma opanowane w małym palcu… I absolutnie nie przeszkadzają w tym kompaktowe gabaryty tego urządzenia. Po pierwsze, drukarka Elzab posiada 2 popularne porty komunikacyjne – RS-232 oraz USB – zapewniające płynną współpracę z różnego rodzaju komputerami (stacjonarnymi, laptopami, terminalami POS czy nawet niektórymi tabletami). Po drugie, urządzenie jest kompatybilne z popularnymi programami do zarządzania handlem i magazynem. Wynika to z faktu, że model Zeta posiada aż 3 protokoły komunikacyjne: Elzab, STX i Thermal. Po trzecie, drukarka jest w stanie współpracować z naprawdę rozbudowaną bazą towarową. Po skonfigurowaniu asortymentu w oprogramowaniu sprzedażowym, Zeta obsłuży nawet do 300 000 PLU (produktów lub usług).

Dodatkowe atuty drukarki od Elzab

Powyżej omówiliśmy chyba najważniejsze cechy drukarki fiskalnej Elzab Zeta. To urządzenie ma jednak do zaoferowania jeszcze kilka ciekawych rozwiązań. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj opcjonalny, wolnostojący wyświetlacz LCD. Taki ekran trzeba dodatkowo zamówić, ale zapewnia on znacznie bardziej elastyczne zaaranżowanie stanowiska obsługi klientów. Ten wyświetlacz można bowiem wykorzystać do informowania nabywców o przebiegu transakcji. Ponadto, drukarka fiskalna Elzab Zeta pozwala na wystawianie różnych dokumentów, m.in. faktur VAT dla klientów biznesowych, jak również zapewnia umieszczanie kodów kreskowych na paragonach.

 

Biorąc pod uwagę wszystko to, co napisaliśmy powyżej, nie dziwi fakt, że Elzab Zeta zalicza się do grona najpopularniejszych urządzeń rejestrujących na polskim rynku. Ponadto, obecnie to najtańsza drukarka fiskalna w ofercie pckf.pl – czołowego dystrybutora technologii sprzedaży.

1 Comment

  1. otako

    Eee, owszem Elzab, ale jednak wolę D10 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *