Wagi Dibal – jakie funkcje, parametry i rozwiązania oferują urządzenia tej marki?

Wagi elektroniczne Dibal - najważniejsze informacje

Wagi elektroniczne Dibal to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu na polskim rynku. Modele tej marki znajdziemy obecnie w ofertach czołowych dystrybutorów technologii sprzedaży w naszym kraju. Warto też podkreślić, że nie są to urządzenie reprezentujące ten sam rodzaj wag elektronicznych. Rozwiązania od Dibal cechują się naprawdę dużą różnorodnością, co z kolei przekłada się zarówno na wyższe bądź niższe parametry techniczne, jak i na odmienną funkcjonalność czy dostępność zupełnie różnych wersji konstrukcyjnych.

Waga elektroniczna Dibal – gdzie sprawdzi się takie urządzenie?

Z wag elektronicznych marki Dibal korzystają współcześnie firmy reprezentujące różne branże. Takie urządzenia można oczywiście często spotkać w sklepach spożywczych, które oferują produkty wymagające zważenia przed sprzedażą. Poza tym, po wagi Dibal sięgają chętnie lokale gastronomiczne, wielobranżowe placówki handlowe, działalności zajmujące się logistyką i transportem czy nawet zakłady przemysłowe. Można tu więc z pełną odpowiedzialnością napisać o bardzo szerokim zastosowaniu urządzeń wspomnianego producenta.

Poniżej przybliżymy Wam skrótowo najpopularniejsze rodzaje wag elektronicznych marki Dibal. Będą to modele proste i kalkulacyjne, etykietujące i multimedialne oraz platformowe.

Wagi proste i kalkulacyjne

Wagi proste i kalkulacyjne to dwie podstawowe grupy urządzeń, jakie znajdziemy wśród modeli marki Dibal. Ich główna funkcjonalność sprowadza się do wykonywania pomiarów masy towarów w różnych zakresach, np. do 6 kg i od 6 do 15 kg. Na czym w takim razie polegają różnice pomiędzy takimi urządzeniami? Wagi kalkulacyjne oferują dodatkowo przeliczanie wyników ważenia na kwoty do zapłaty. Mogą również przesyłać takie informacje do innych urządzeń w rozwiązaniu systemowym, np. do komputera POS lub kasy fiskalnej. Co więcej, niektóre modele wag kalkulacyjnych zapewniają programowanie pozycji towarowych i skrótów klawiszowych. Z kolei w przypadku urządzeń prostych (kontrolnych) możemy niekiedy liczyć na funkcję liczenia sztuk czy skonfigurowania limitów wagowych.

Wagi etykietujące i multimedialne

Wagi etykietujące, które produkuje Dibal, łączą w sobie funkcjonalność związaną z ważeniem produktów oraz możliwość szybkiego wystawiania czytelnych wydruków. Wszystkie urządzenia z tej kategorii są również przystosowane do pracy w rozwiązaniach systemowych. Wagi etykietujące Dibal obsługują m.in. komunikację przez Ethernet, a więc mogą pracować w firmowej sieci LAN. Ponadto, zdecydowana większość takich modeli występuje w różnych wariantach konstrukcyjnych. Do wyboru jest często wersja płaska lub z wysięgnikiem.

Odrębną grupę wag etykietujących od Dibal stanowią tzw. urządzenia multimedialne. Takie modele, oprócz precyzyjnego ważenia produktów i szybkiego wystawiania wydruków z informacjami na ich temat, zapewniają również intuicyjną obsługę przy użyciu panelu dotykowego. Z tego względu wagi multimedialne znajdują zastosowanie zarówno na stanowiskach wykorzystywanych przez pracowników, jak i na samoobsługowych, dostępnych dla klientów firmy.

Wagi platformowe

Tego rodzaju urządzenia Dibal charakteryzują się przede wszystkim wysokimi zakresami ważenia. Popularne modele platformowe tej marki, np. DMI-610 i PVC-50, mogą obsługiwać towary o masie dochodzącej do 300 kg. Co ważne, takie wagi posiadają też obszerne szalki, dzięki czemu zapewniają precyzyjne pomiary masy nawet w przypadku dużych obiektów. Warta podkreślenia jest również jakość wykonania omawianych urządzeń. Wagi platformowe Dibal są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i przystosowane do pracy w wymagających warunkach. Dzięki temu sprawdzają się w zakładach przemysłowych, magazynach, hurtowniach czy działalnościach zajmujących się transportem i logistyką.

 

Na koniec mamy też dodatkowe info dla wszystkich czytelników, którzy poszukują wagi Dibal. Różne urządzenia tej marki można znaleźć m.in. tutaj.

1 Comment

  1. jan_przedsiębiorczy

    Nie dziwi mnie ani tematyka, ani treść tego tekstu. Trochę wag elektronicznych już przerobiłem podczas swojej pracy i muszę przyznać, że modele od Dibal jak dotąd najbardziej mnie usatysfakcjonowały

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *