Informacje o małych kasach fiskalnych

Informacje o małych kasach fiskalnych

Miniaturyzacja technologii sprzedaży to jedna z najpowszechniejszych tendencji na współczesnym rynku fiskalnym. Efektem tego trendu jest zaś wiele małych i poręcznych kas rejestrujących. Czy urządzenia tego typu mogą się pochwalić jedynie niewielkimi gabarytami? Zdecydowanie nie! Powszechnej miniaturyzacji towarzyszy bowiem ciągły rozwój techniczny. W związku z tym, kompaktowe kasy charakteryzują się także praktyczną funkcjonalnością.

Modele z elektroniczną kopią paragonów

Już na początku warto podkreślić fakt, że wiele małych kas fiskalnych to modele z elektroniczną kopią paragonów. A jak powszechnie wiadomo, technologia tego typu zapewnia wygodne i bezpieczne archiwizowanie ważnej dokumentacji. Kasa z modułem kopii elektronicznej zapisuje bowiem dane na karcie pamięci (SD lub microSD – w zależności od modelu). Cały proces jest automatyczny i nie wymaga składowania papierowych wydruków (w sterylnych warunkach). Ponadto, mała kasa z kopią elektroniczną przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji technologii sprzedaży. Urządzenie tego typu zużywa jednorazowo tylko 1 rolkę papieru termicznego.

Solidne wykonanie i wydajna bateria

Małe kasy fiskalne często znajdują zastosowanie w działalnościach mobilnych. Niewielkie urządzenia są po prostu wygodne w transportowaniu. Ale kompaktowe gabaryty to nie wszystko, co oferują modele tego typu. Małe kasy w wielu przypadkach mogą się pochwalić solidnym wykonaniem – wzmocnioną konstrukcją oraz szczelną obudową. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe na intensywną eksploatację czy niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Co więcej, omawiane tutaj urządzenia często posiadają wydajne akumulatory. W rezultacie, po całkowitym naładowaniu baterii zapewniają wiele godzin nieprzerwanej pracy.

Parametry najmniejszych kas

Jakimi parametrami mogą się pochwalić małe kasy? Wiele zależy tutaj od funkcjonalności konkretnego modelu. Ogólnie można przyjąć, że niewielkie urządzenia pozwalają na zdefiniowanie maksymalnie kilku tysięcy pozycji towarowych. W związku z tym, sprawdzają się w firmach, które posiadają mały lub średni asortyment. Kompaktowe kasy rejestrujące oferują również korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży. Wystarczy zaprogramować do tego klawisze funkcyjne, które znajdują się na klawiaturach tych urządzeń.

Pomimo niewielkich wymiarów, małe kasy fiskalne mogą bez problemu współpracować z resztą systemu dla firmy. Pisząc wprost, nawet najmniejsze urządzenia obsługują różnorodne interfejsy komunikacyjne, np. porty RS-232 lub USB. Ponadto, wiele modeli, które należą do tej grupy, gwarantuje szybkie wystawianie paragonów oraz łatwą instalację papieru termicznego.

1 Comment

  1. eltro

    to, że małe kasy fiskalne są naprawdę funkcjonalne, to nie nowość. sam od jakiegoś czasu korzystam z modelu mobile hs ej i bardzo sobie chwalę pracę i możliwości tego urządzenia. pozdrawiam

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *