Dlaczego mobilne drukarki fiskalne są dziś tak popularne?

Mobilna drukarka fiskalna dla firmy

Na pytanie postawione w tytule tego wpisu można odpowiedzieć tylko w jeden sposób – omawiając najważniejsze cechy drukarek fiskalnych, które są nazywane „mobilnymi”. A pisać zdecydowanie jest o czym. Te przenośne urządzenia posiadają bowiem często najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wysokie parametry oraz wzmocnione obudowy. Ponadto, wyróżniają się oczywiście kompaktowymi gabarytami i małą wagą.

Funkcjonalność przenośnych drukarek

W obecnych czasach już chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że także małe urządzenia elektroniczne mogą się pochwalić rozbudowaną funkcjonalnością. Wszystko za sprawą wszechobecnej miniaturyzacji, która pozwala na tworzenie nowoczesnych rozwiązań o naprawdę niewielkich gabarytach. Co ciekawe, w przypadku mobilnych drukarek fiskalnych widać to niemal na każdym kroku. Wspomniane urządzenia posiadają zazwyczaj nie tylko moduły elektronicznej kopii paragonów, ale także wydajne mechanizmy termiczne. I co najważniejsze, przy ich zastosowaniu można obsługiwać rozbudowane bazy PLU (od 100 000 pozycji towarowych w górę) oraz wystawiać różne rodzaje dokumentów, np. faktury VAT.

Różne standardy komunikacyjne

Nietrudno zgadnąć, że przenośne drukarki fiskalne trafiają często do działalności gospodarczych, które obsługują klientów w trybie mobilnym. Dlatego ogromną zaletą większości urządzeń rejestrujących z tej kategorii jest fakt, że pozwalają one na szybkie przesyłanie danych także bez użycia przewodów. W przypadku niektórych modeli jest to oczywiście opcjonalne rozwiązanie. Standardowo obsługują one bowiem wybrane porty, np. RS-232 lub USB. Przedsiębiorca może je jednak zamówić w wariancie z modułem, który gwarantuje bezprzewodową współpracę z innymi elementami systemu sprzedaży.

Szczególna dbałość o wykonanie

Tak jak w przypadku wielu innych technologii przenośnych, np. smartfonów lub tabletów, mobilne drukarki rejestrujące są często narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie powinien więc dziwić fakt, iż w przypadku tych urządzeń rejestrujących producenci przywiązują szczególną wagę do jakości wykonania. Dowodów potwierdzających tę tezę jest wiele. Świadczą o tym przede wszystkim uszczelnione klawiatury oraz wzmocnione obudowy tych drukarek. W rezultacie, przenośne modele zapewniają znacznie większą odporność na intensywną eksploatację.

1 Comment

  1. Rymek

    ja co prawda mam mobilną kasę, ale fajnie, że ta „luka” została zapełniona i że istnieją również mobilne wersje tego rodzaju technologii sprzedaży

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *