Terminale płatnicze coraz popularniejsze wśród przedsiębiorców

Terminal płatniczy marki PayTel

To, że urządzenia peryferyjne wspierają kasy i drukarki fiskalne w prowadzeniu działalności handlowej lub usługowej, nie jest nowością. Jednak z biegiem lat i rozwojem współczesnych technologii – także wśród rozwiązań dla biznesu – niektóre z nich nabierają szczególnego znaczenia. Ich uniwersalny, znajdujący szerokie zastosowanie, sprawia, że powoli stają się nieodzowne przy transakcjach na rzecz klientów indywidualnych. Tak jest choćby w przypadku terminali płatniczych.

Terminale płatnicze – znak rozpoznawczy nowoczesnych firm

Istnieje wiele urządzeń peryferyjnych, odpowiedzialnych za precyzyjną realizację rozmaitych zadań biznesowych. Wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych, drukarki kart plastikowych, ekrany dotykowe czy nawet szuflady na pieniądze – można długo wymieniać kolejne przykłady rozwiązań technologicznych, po które chętnie sięgają przedsiębiorcy. I choć ze względu na swoje zróżnicowanie trafiają w zapotrzebowania rozmaitych działalności, to jednak nie w każdej firmie okażą się niezbędne.

Tymczasem do miana takiego uniwersalnego urządzenia peryferyjnego aspiruje terminal płatniczy. Dlaczego? Ponieważ jego rola wiąże się z zadaniem, które łączy wszystkie, nawet bardzo zróżnicowane działalności – czyli z kwestią uiszczenia należnej kwoty. Ale nie tylko dlatego. Technologie służące akceptowaniu płatności elektronicznych idą z duchem czasu. Pozwalają w łatwy, szybki, a co najważniejsze – bezpieczny sposób – zrealizować transakcję za pomocą odpowiedniej karty, bez konieczności posiadania gotówki. To znacznie upraszcza i usprawnia sprzedaż towarów lub usług czy obsługę klientów. Zatem coraz częściej nabywcy oczekują dostępu do takiej formy płatności i coraz częściej przedsiębiorcy ją oferują. Taka możliwość potrafi bowiem wręcz zadecydować o konkurencyjnej przewadze jednych firm nad drugimi, które jeszcze nie zdecydowały się na akceptowanie płatności elektronicznych.

Jakie rozwiązania oferują współczesne terminale płatnicze?

Wbrew pozorom, możliwości oferowane przez opisywane urządzenia potrafią być zdecydowanie szersze, niż się wydaje. Wystarczy choćby odwołać się do przykładu nowoczesnych terminali płatniczych PayTel. Wśród nich znajdziemy modele pozwalające na pracę bezprzewodową (np. na transmisję danych w standardzie GPRS). Potrafią obsługiwać rozmaite karty oraz umożliwiać płatność zbliżeniową – także za pomocą smartfona. Ponadto, wielokrotnie są wykorzystywane do sprzedaży doładowań telefonicznych w systemie pre-paid, biletów na dane wydarzenia czy kodów do gier komputerowych, a nawet uregulowania rachunków za prąd, gaz lub wodę. Terminale płatnicze znajdują także zastosowanie w zakresie wspierania systemów lojalnościowych bądź wystawiania faktur oraz rachunków w taksówkach.

Co więcej, zasób funkcjonalności i praktycznych aplikacji dla tych urządzeń wciąż ulega poszerzaniu. Zatem nic dziwnego, że obecność terminali płatniczych w firmach handlowo-usługowych,  działających na rzecz klientów indywidualnych, powoli staje się powszechna. Za tym rozwiązaniem technologicznym idą sprawdzone i atrakcyjne możliwości.

1 Comment

  1. Benny

    Dla mnie już „podstawowe argumenty” były wystarczające, ale fakt – terminale płatnicze wiele mogą funkcjonalnie.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż Captcha *